Wyświetl pojedynczy post
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1795
Stary 03.08.2018, 15:22
morganfield napisał(a):Wyświetl post
W przypadku trzymiesięcznej zwłoki z zapłatą wynagrodzenia, trener nie ma obowiązku wzywać klubu do zapłaty, by jednostronnie rozwiązać kontrakt, przepisy związkowe nic o tym nie mówią.
Wygoogluj sobie Uchwałę z dnia 27 marca 2015 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

PZPN napisał(a):
3. Zawodnikowi przysługuje prawo do jednostronnego rozwiązania Kontraktu z winy Klubu poprzez oświadczenie złożone Klubowi w formie pisemnej pod rygorem nieważności, wyłącznie w następujących przypadkach:
a. Klub opóźnia się z zapłatą na rzecz Zawodnika wynagrodzenia indywidualnego należnego mu z tytułu profesjonalnego uprawiania piłki nożnej za okres co najmniej dwóch miesięcy, pod warunkiem, iż po upływie tego okresu Zawodnik wyznaczy pisemnie Klubowi dodatkowy termin zapłaty, nie krótszy niż 14 dni, z zastrzeżeniem, iż brak zapłaty zaległości w pełnej wysokości spowoduje możliwość skorzystania z prawa do jednostronnego rozwiązania Kontraktu z winy Klubu;
Jeśli trener ma tak samo to p. Sarapata ma rację.

Znalazłem uchwałę z 2014 dotyczącą trenera:

PZPN napisał(a):
1. Profesjonalny kontrakt trenerski mający postać umowy cywilnoprawnej może być rozwiązany:
a) w każdym czasie na podstawie zgodnego oświadczenia woli stron wyrażonego – pod rygorem nieważności - w formie pisemnej,
b) poprzez złożenie przez klub oświadczenia o rozwiązaniu kontraktu z opcją wypłaty jednorazowego odszkodowania, jeżeli strony przewidziały taką możliwość przy podpisaniu kontraktu,
c) na wniosek trenera - w razie uprzedniego złożenia przez klub oświadczenia o zwolnieniu trenera piłki nożnej z obowiązku świadczenia usług trenerskich, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia (art.17 ust. 1 - 3),
d) poprzez złożenie przez trenera oświadczenia o rozwiązaniu kontraktu z opcją zapłaty odszkodowania, jeżeli strony przewidziały taką możliwość przy podpisaniu kontraktu,
e) przez klub w trybie natychmiastowym - w przypadku rażącego naruszenia przez trenera piłki nożnej przepisów prawa lub obowiązków kontraktowych,
f) przez trenera piłki nożnej w trybie natychmiastowym – w przypadku rażącego naruszenia przez klub przepisów prawa lub obowiązków kontraktowych, w szczególności w przypadku zwłoki z zapłatą przez klub wynagrodzenia określonego kontraktem przez okres co najmniej 3 miesięcy.

2. Profesjonalny kontrakt trenerski mający postać umowy o pracę może być rozwiązany na zasadach przewidzianych w Kodeksie pracy, w szczególności przy zachowaniu istniejących okresów wypowiedzenia stosunku pracy oraz bez możliwości zastosowania opcji zapłaty odszkodowania przez którąkolwiek ze stron kontraktu trenerskiego.
I tu może być ciekawiej.
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 03.08.2018 o godz. 15:33.
Odpowiedz cytując