|
Niech mi ktoś najpierw wytłumaczy różnice pomiędzy obecnym 3-5-2, a tym starym z lat '90. Tamten uchodził za przestarzały i został wyparty na rzec 4-4-2, który był później modyfikowany do 4-5-1, czy 4-3-3.Wg dzisiejszego stoperzy grają w linii, a boczni pomocnicy mają wracać do obrony i w momencie kiedy się bronimy mamy 5 obrońców, tak? W czym to niby ma być lepsze od ustawienia z 4 obrońcami? Boczni pomocnicy muszą mieć końskie zdrowie, żeby biegać od jednej do drugiej bramki (tak jak w starym 3-5-2). Jest duża szansa, że razie kontry nie zdążą, zwłaszcza jak już będą mieć trochę w nogach. Dawniej trójka obrońców składała się z libero i dwóch kryjących. Teraz mają grać w jednej linii. Więc i tak potrzebna jest asekuracja ze strony defensywnych pomocników (najczęściej dwóch) żeby zabezpieczyć przedpole i zbierać odbite piłki. Więc guzik nam to daje, że mamy 3 stoperów, bo i tak jest potrzebny DP grający blisko nich.
|