Wyświetl pojedynczy post
Krotochwila
Senior Member
 
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8537
Stary 24.07.2018, 21:03
czaro napisał(a):Wyświetl post
"Raporcie KRS" : )

Te wynagrodzenia nie są skandalicznie wysokie, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że tam był ujęty też Junco i nie są to kwoty netto.
Nowa rzecznik jest, zdaje się, żoną członka rady nadzorczej. Poprzednia była, zdaje się, koleżanką pani prezes. Jest to zastanawiające, ale jeżeli wynagrodzenie dostają rynkowe, a takie decyzje są uzasadnione (zaufanie), to nie ma w tym nic koniecznie złego.
W oświadczeniu Dukata nic o niszczeniu Wisły nie było, więc ten argument to już kuriozum.

Wam się wszystkim myli publiczne z prywatnym. Wisła nie jest urzędem, ani spółką komunalną/Skarbu Państwa. Ma właściciela, który przy złym zarządzaniu najwyżej będzie narażał na straty samego siebie. Stąd też, jeżeli zarządowi Wisły zależy na wysokich zarobkach przez wiele lat, to bardzo dobrze, bo najpierw muszą klub wyprowadzić na prostą i będzie to z pożytkiem dla tych ludzi, dla TS, dla kibiców. Jedynym potencjalnym zagrożeniem mogłoby być wejście do spółki po to, by wyciągnąć z niej pieniądze (jak 2 lata temu), albo inne dobra, np. informacje (jak rok temu). Myślę, że TS raczej nie eksploatuje SA, przeciwnie to SA jest obciążeniem dla TS.

Kibicujecie Wiśle, ale ona nie jest wasza. Należy do TS. I tylko dlatego, że kluby sportowe rządzą się swoją specyfiką, a TS jest organizacją społeczną i związaną z wiślakami, ktoś zważa na zdanie kibiców w większym stopniu niż w przypadku zwykłej relacji przedsiębiorca-klient.

I zanim podniesie się kwik: powyższe tyczy się zasad. Ja kibicuję Wiśle, a nie zarządowi czy TS (chociaż to TS to chyba właśnie jest Wisła, czyż nie?). Po prostu uważam, że darcie japy i domaganie się dymisji, gdy nie ma nikogo lepszego w zamian nie jest dobrym pomysłem.



Hej, fajnie, że piszesz. Kogo proponujesz w zamian?
To, co piszesz w pierwszym akapicie jest - cóż - z niechęci do mocniejszych słów - niezbyt roztropne. Bardzo wysokie, niepoparte kompetencjami i umiejętnościami wynagrodzenie "zarządu" nazywasz uzasadnionym, prymitywny nepotyzm mądrymi wyborami personalnymi, menedżera siłowni, który w krytycznym dla klubu momencie poleciał sobie na urlop zaraz nazwiesz twórcą awangardowej szkoły zarządzania. Całej reszty długiej listy nieudolności jaśnie panujących nawet nie przytaczam, bo boję się ciężaru Twojej logiki. Nie zauważasz lub nie chcesz zauważyć oczywistych faktów, co czyni Cię fatalnym obserwatorem i jeszcze gorszym rozmówcą. Pozwól, że na tym zakończę rozmowę z Tobą, bo z analizy Twoich wcześniejszych postów wnioskuję, że rozmową jesteś zainteresowany wyłącznie pozornie.

Nie drążąc więc przesadnie tematu - pozostaje mieć nadzieję, że pojawi się ktoś, kto zechce Klub od TSu przejąć i zapewnić mu przynajmniej transparentne, mądre, odpowiedzialne funkcjonowanie. I warto mieć nadzieję, że nasi magowie zarządzania zechcą ofertę przejęcia Wisły zaakceptować. W przeciwnym wypadku, daję nam maks 2 sezony i Wisła rozpocznie nowy rozdział na IV-ligowych boiskach. IV ligowy zarząd już mamy.
vel HatefulRespect
Odpowiedz cytując