z tego co wiem, to profil zaufany może założyć każdy kto ma konto w banku i jest to najłatwiejszy sposób (swoją wiedzę opieram np. na usłudze jaką oferuje np. mBank ale przynajmniej kilka banków też to ma). taki profil w zupełności wystarczy do załatwiania różnych spraw urzędowych. także myślę, że taki sposób weryfikacji też byłby pewny i skuteczny, tym bardziej, że wpłaty będą raczej z przelewów bankowych (chociaż mam świadomość, że inne formy wpłaty też będą się zdarzać). dobrze, że dyskutujemy bo można czegoś się dowiedzieć i ewentualnie przemyśleć nowe propozycje ku chwale Wisły
