Wyświetl pojedynczy post
masada
Senior Member
 
Od: 06.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#83518
Stary 19.07.2018, 21:22
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
Od przyszlego sezony głównym sponsorem ekstrakalsy ma byc PKO
Jezeli sprzedadza prawa do transmisji tak jak lizca czyli za ok 280-300 mln/rocznie to powinnismy miec juz tylko z tych 2 powodów dodatkowe 5-6 mln zł na rok
akurat, zeby w 3 lata wyjsc ze wszystkich dlugow, byle tylko w tym sezonie sie utrzymac...
To chyba bardzo naiwne myślenie, że pojawi się taka nadwyżka (gdyby to się w ogóle faktycznie sprawdziło, że pieniędzy z ekstraklasy będzie więcej)
Zadziała prosty mechanizm: jako że WSZYSCY mają nagle proporcjonalnie więcej pieniędzy (czyli także taka Miedź, Piast, Śląsk czy Arka) to nagle wszyscy konkurując o tych samych wybijających się zawodników z niższych lig musza za nich więcej płacić, a także, co nawet ważniejsze za nowe kontrakty dla swoich nawet mocno przeciętnych piłkarzy (co z tego, że już teraz są przepłacani i często zarabiają absurdalne pieniądze? Nie zapłacisz więcej, to zaraz podbierze ci go konkurent) Można oczywiście szukać wśród szrotu z innych lig, ale przecież trzeba się też utrzymać w tej lidze, więc i szrot będzie z konieczności coraz droższy. I błędne koło się zamyka, liga pewnie będzie ciut lepsza, ale lwia część tych pieniędzy i tak trafi w kieszenie piłkarzy a nie u wierzycieli, jak być chciał.
Odpowiedz cytując