czaro napisał(a):

Cytat:
|
A propos upadłości. Wisła nie musi składać wniosku o upadłość, może to zrobić także wierzyciel. Także nie liczyłbym na zapewnienia zarządu , ze wszystko jest pod kontrolą, bo pewne sprawy sa poza ich wolą.
|
No, ale sąd nie musi tego wniosku uwzględniać po tym, jak Wisła na niego odpowie.
|
Owszem, sąd musi uwzględnić taki wniosek, (ewentualnie go odrzucić jeśli nie znajdzie przesłanek, a raczej znajdzie) postępowanie upadłościowe jest wszczynane z wniosku wierzyciela i może zostać zatrzymane także na wniosek wierzyciela, na przykład po uregulowaniu długu, ale sąd nie musi się na cofniecie zgodzić jeśli byłob to ze szkodą dla innych wierzycieli.
Ja naprawdę nie wiem, jakie argumenty mają w rękawie zrządzający Wisłą, że podchodzą do wszystkiego na takim luziku,