Wyświetl pojedynczy post
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7188
Stary 05.07.2018, 11:48
As napisał(a):Wyświetl post
Zrobilem male wyliczenia i widze, ze srednia cena karnetu na sezon to 410 zl (wzialem pod uwage nowy karnet bo wiekszosc ludzi kupilaby pierwszy raz).
Wyobrazcie sobie, ze kibice zamiast narzekac na nieudolnosc, innych ludzie wykupuja 20,000 karnetow po 410 zlotych. To klubowi daje 8.200,000 PLN slownie OSIEM MILIONOW DWIESCIE TYSIECY ZLOTYCH.

- Wtedy splacamy CALY dlug za stadion i jeszcze zostaje hajs.
- Nie musimy sprzedawac Carlitosa za frytki to Legii bo nie musimy ratowac licencji
- Nikt nie zarzuca zarzadowi, ze sa nieudacznikami.

Pozwolisz, że skoryguję Twoje wyliczenia. Osiem milionów dwieście tysięcy minus podatek VAT. Optymistycznie zakładając, że naliczamy 8% VAT (a nie 23%, gdy do wejścia na mecz dodaje się dodatkowe usługi), zostaje nam 7,6 mln zł netto "na start" i niewielkie prawdopodobieństwo, że w ciągu sezonu dojdzie do tego większa kwota ze sprzedaży biletów bieżących. Krótko mówiąc, kasę trzeba będzie zachować na cały rok, nie będzie do wydania od razu na spłatę długu, a raczej nie urośnie znacząco, powiedzmy milion dodatkowo do końca sezonu.



W 2017 r ze sprzedaży biletów i karnetów uzyskaliśmy łącznie blisko 6,5 mln zł. Jaki z tego wniosek? Wychodzimy na tym na plus ok. 1-2 mln zł, co jest kwotą znaczącą, ale absolutnie nie ratującą sytuacji. W związku z tym nie spłacamy całego długu za stadion, dalej musimy ciąć koszty i robić wyprzedaże zawodników żeby związać koniec z końcem.
Odpowiedz cytując