serek.c2 napisał(a):

Tutaj panuje chyba przekonanie, że zarząd na złość nie uregulował zobowiązań wobec miasta, choć miał na to środki. A oni zwyczajnie stali przed wyborami - zapłacić piłkarzom, albo uregulować ratę dla miasta. Nie zapłacą - część piłkarzy złoży wnioski o rozwiązanie kontraktów z winy klubu (wtedy na forum oczywiście pojawiłyby się głosy oburzenia - zarząd do dymisji, amatorzy!).
Podobnie pod koniec sezonu - wystąpić o licencję na puchary, czy uregulować dług. Oczywiście teraz każdy mądry napisze - uregulować dług względem miasta. Jednak gdybyśmy się zakwalifikowali do pucharów, a prezes Sarapata poinformowałaby o tym, że nici z pucharów, bo nie ma kasy na licencję - nie chciałbym być w jej skórze 
Wszyscy krytykujący tutaj próbują oceniać zarząd tak jakby działali w normalnych realiach finansowych. Tym czasem oni cały czas stoją przed wyborami, z których tak naprawdę żaden nie będzie dobry/najlepszy (bo to czasem będzie zależeć od farta, jak w przypadku licencji na puchary - gdybyśmy się do nich dostali, finanse klubu zostałyby polepszone dzięki większym wpływom choćby od LV Bet itd...).
Zarząd popełnia wiele błędów, przede wszystkim PR-owych, miejcie jednak umiar w krytyce, bo czasem jest ona absurdalna.
|
To po co się w ogóle za to zabierali jeżeli nie byli finansowo przygotowani do prowadzenia klubu piłkarskiego na poziomie Ekstraklasy a to że nie byli wiadomo było od samego początku. Co zarząd zrobił w kwestii sponsoringu, którego spadek od 2016 r. odnotowaliśmy na poziomie 60-70%.