Mike88 napisał(a):

|
Czyli wychodzi na to ze Telefonika nie umorzyla wszystkich swoich długów jeśli tylko 7 z 89 mln to dług wobec miasta. Nie sadzę też zeby jakis inny podmiot mógł pożyczyć tak dużą kwotę i tak dlugo czekać na jej spłatę bez złożenia wniosku o upadłośc. Jeśli rzeczywiście jest to telefonika to nie martwilbym się tym faktem tak bardzo. Zastanawiam się co kryje się w kategorii działalność gospodarcza zawodników i skąd wzięło się pozostałe 17 mln kosztów działalności operacyjnej. Czynsz ? Usługi obce ? Jakie bardzo te koszty wzrosły w stosunku do zeszłego roku ?
|
Ja bym się martwił, bo o ile pamiętam to była mowa o cesji z kontraktu z C+ i to by tłumaczyło bryndzę z kasą. Wyobrażam sobie to tak, że np. większa część kasy z C+ (lub całość?!) idzie do TFK przez co najmniej 10 lat. Nie jestem księgowym, ale zdaje mi się, że spłata kapitału nie wpływa na wynik finansowy (odsetki jedynie wpływają)? Mamy marginalny papierowy zysk a de facto kasy brakuje.
To by wszystko tłumaczyło. TFK nie może od tak umorzyć tego długu.
Mam nadzieję, że nie mam racji, bo tutaj musiałby się zdarzyć cud żeby wtedy wyjść na zerowe zadłużenie: przypadkowe mistrzostwo i przypadkowy awans do LM (z 15 mln euro) + transfer piłkarza za 6-7 mln euro.
PS "
Poza tym całkowicie zrestrukturyzowane zostało zadłużenie wewnętrzne Klubu wobec Grupy Tele - Fonika.
Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/sport/a/oswiadczenie-grupy-telefonika-ws-zbycia-akcji-wisly-krakow-sa,10529016/".
"
Pomimo występowania zobowiązań przeterminowanych, Klub Wisła Kraków w dniu sprzedaży miał płynność finansową. Nie posiada też żadnych długów wobec Grupy Tele-Fonika.
Czytaj więcej:
http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...w-sa,10529016/