Wyświetl pojedynczy post
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6604
Stary 27.06.2018, 21:38
Wyniki finansowe Wisły Kraków za 2017 r.:

Przychody netto ze sprzedaży:
26 mln zł

Koszty działalności operacyjnej:
36,4 mln zł
w tym:
- wynagrodzenia + ubezpieczenia + świadczenia ok. 10 mln zł (w 2016 było ok. 7,6 mln zł)
- działalności gospodarcza zawodników ok. 9,3 mln zł (w 2016 było ok. 6,4 mln zł)

Wynik na działalności operacyjnej:
-10,4 mln zł

Pozostałe przychody operacyjne:
13,3 mln zł
w tym
zysk ze zbycia trwałych aktywów niefinansowych 11,2 mln zł

Pozostałe koszty operacyjne:
1,8 mln zł

Wynik na działalności operacyjnej:
zysk 1,1 mln zł

Koszty finansowe:
blisko 1 mln zł

Zysk netto:
175 tys. zł.

---------

Przepływy pieniężne netto:
-426 tys. zł

---------

Kapitał własny:
-69 mln zł

Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania:
89 mln zł

Aktywa razem:
19,7 mln zł

---------

Zobowiązania wobec miasta z tytułu najmu:
6,9 mln zł
w tym przeterminowane:
5,6 mln zł

-----------------------------

W 2018 r. (już) zaciągnęliśmy pożyczki na poprawę płynności w kwocie 3,4 mln zł.

Główny sponsor dawał nam w 2017 1,175 mln zł rocznie.

Bragiel miałby wkładać pieniądze za świadczenie usług marketingowych przez Wisłę na jego rzecz.

Wynagrodzenia dla zarządu w 2017 r.:
ok. 728 tys. zł (!!!)
(sami sobie obliczcie ile, przy dwuosobowym zarządzie, wychodzi średnio na miesiąc na osobę...

Wdowczyk domaga się zapłaty zaległego wynagrodzenia i klub zasadności tego żądania nie kwestionuje. Próbuje się powoływać na to, że należy nam się odszkodowanie za niezgodne z prawem rozwiązanie kontraktu przez Wdowczyka, który powołał się na rażące naruszenie obowiązków przez Wisłę i potrącać te kwoty. PZPN nie przyznał nam racji. Próbujemy uchylić te rozstrzygnięcia przed sądem. Zdaniem zarządu "prawdopodobnym jest przegranie w/w sprawy pomimo istotnych argumentów prawnych Klubu".

Itd. itp.

Krótko mówiąc, jest tragicznie. A i tak nie wypisałem wszystkich kwiatków wynikających z lektury naszych finansów...


Jedyne co nas ratuje, to wizja zawodników sprzedaży za sporą kasę i drastyczne cięcie kosztów.

Ja się naprawdę nie dziwię, że w zarządzie panika.
Odpowiedz cytując