funkykoval napisał(a):

Hives4
"Ludzie nie są w stanie zaakceptować rzeczywistości, w której jesteśmy w czarnej dupie i dlatego z rozpaczy walą w niewinnego piłkarza zamiast w ukochany klub."
Teraz to odkrycie Ameryki - od kilku lat jesteśmy w ciemnej dupie, a 2 lata temu mało brakowało, aby klubu w ogóle nie było. Nie słyszałem aby w tym czasie klub pozyskał
1) Inwestora
2) Sponsora strategicznego
3) niesamowity wzrost przychodów z tytułu dnia meczowego - bo wszak kibice kochają swój klub.....
Długi są po TeleFonice, trupy cały czas wysypują się z szafy, przychody zmniejszyły się w roku 2017 w porównaniu do 2016 roku, i podejrzewam, że każdy taką wiedzę ma....
Zarząd popełnił błąd - i nie chodzi mi akurat o postawienie na politykę transferową Junco - popełnił błąd stawiając na jednej szali dużo zatrudniając Carrillo, którego koszty zatrudnienia widocznie przerosły możliwości finansowe klubu. Poza tym Klub chcąc uzyskać licencję na europuchary (mając szanse wystąpienia w nich) musiał dokonać spłaty znacznej części zaległości (czyli zabrać środki z puli leżącej na bieżące wydatki na spłatę zobowiązań koniecznych do uzyskania licencji na EP) ale nowych środków na razie nie widać na zapchanie powstałej dziury......
Suljić wystapił o rozwiązanie kontraktu i klub na to przystał z następujących powodów:
1) klub nie zapłacił mu kwoty za podpis (czyli była zaległość - ale nie jest to zaległość z tytułu wynagrodzenia z tytułu kontraktu)
2) kontrakt Suljicia jest wysoki i klub uznał, że nie ma możliwości finansowych na opłacanie kontraktu;
3) Suljić uznał, że nie za bardzo chce mu się grać w Wiśle (brak Carrillo, zaległości kontraktowe) a Wisła uznała, że trzymanie go na ławce (czyli żadnych korzyści) i jednoczesne wypłacanie kontraktu jest niekorzystne dla klubu
Rozwiązanie kontraktu przed wejściem w życie jego obowiązywania daje Sulijciowi możliwość poszukania nowego pracodawcy - a jeśli okaże się, że 1 lipca AS podpisał kontrakt z Ferencvarosem, gdzie jednocześnie trenerem jest Carrillo to dalej będzie mowa o biednym Suljiciu 
Wszyscy wiedzą, że różowo nie jest w klubie, ale jechać po klubie na maksa - zastanawiające...
Widzę, że gdyby Zarząd dokonał następujących czynności:
1) zakontraktował Mitrovicia na 1+1
2) wy.......i..ł Sobolewskiego i zatrudnił 2 kolejnych asystentów Carrillo;
3) pozostawił na stanowisku Manuela Junco
to pewnie wszyscy byliby szczęśliwi, tylko jak za pół roku 60 % kadry złozyłaby wnioski o rozwiązanie kontraktów z winy klubu - pretensje byłyby wyłącznie do Sarapaty i Dukata - nie wiedzą co barany podpisywali ?
|
Najgorsze w Twoim poście jest to, że wszystko wskazuje na to, że masz rację. Bo jak pisałem w całym tym zamieszaniu nie chodzi przecież o Suljicia, jest to jedynie kolejne wydarzenie ukazujące poziom degrengolady.
Zgadzam się z tym, że katastrofalnym błędem było zatrudnienie Carillo. Oczywiście nie dlatego, że to był zły trener, ale dlatego, że nie było nas na niego stać. Nie można jednak na tym przejść do porządku dziennego. Mnie interesuje co stało za tą decyzją, bo to jest kluczowe dla określenia poziomi kompetencji zarządu. Porównanie do ery Holendrów jest tu bardzo na miejscu. Bo ja tamtą decyzję rozumiem. Nie zgadzam się z nią, sam bym tak nie zrobił, ale widzę myśl jaka za nią stała. Zdobyliśmy mistrzostwo, mamy łatwą stosunkowo drogę do LM, zaryzykujmy. Jak się uda zyskujemy kilkadziesiąt mln złotych i wózek będzie jechał sam.
Natomiast co stało za tą decyzją? Mglista wizja pucharów w tym sezonie? Co one by nam dały? Jakie wielkie korzyści finansowe? Zwłaszcza, że szanse na nie w chwili przyjścia Carillo była iluzoryczna. A może liczono, że wygramy wszystkie mecze, zdobędziemy mistrzostwo i od razu do LM wskoczymy? Chciałbym to wiedzieć. Chciałbym wiedzieć jak te kilkaset tysięcy złotych więcej za miejsce w lidze zmieniły by naszą sytuację, że wtedy byłoby wszystko ok, a teraz dramatycznie przeinwestowalismy i jesteśmy na skraju katastrofy.
Odo czego zmierzam? Potrzebujemy kompetentnych i wiarygodnych ludzi na czele Wisły. Jeśli nas na takich nie stać niech chociaż będą mieli jedną z tych cech. Niestety obecny zarząd w chwili obecnej nie ma ani tego ani tego.
Ps. Czekam na komentarz wolfy'ego o obrażonych dzieciach
