Wyświetl pojedynczy post
kacpaw91
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6593
Stary 20.06.2018, 22:35
Zbalansowanie wydatków na wynagrodzenia piłkarzy nie musi oznaczać bicia się o utrzymanie. 72% wydawane na wynagrodzenia (pewnie wliczone także zaległe wynagrodzenia i premie) to kosmos.

Pamiętam, że z dwa, trzy lata temu mówiono o sukcesie bodajże Viktorii Pilzno i o ile się nie mylę zarobki najlepszych piłkarzy kształtowały się na poziomie 10 tys. euro/m-c (?). Nie pamiętam dokładnie, ale to była jakaś kwota niska nawet na realia ligowego średniaka w Polsce.

Trzeba postawić na scouting i szkolenie. Myślałem, że to pierwsze sprawi nam Junco, to drugie to chyba leży, bo kiedyś więcej młodych debiutowało u nas (np. Bartosz, Uryga, Chrapek, Nalepa) a w tym sezonie nikt nowy a ci, którzy trafili na wypożyczenia to zawiedli nawet w słabych drużynach z niższych lig... Wisła musi wyrobić sobie markę kuźni, do której chcą trafić obiecujący piłkarze aby następnie trafić do topowych drużyn. Jeżeli Carlitos trafi do dobrej drużyny, to dla nas tylko dobrze. Możemy jego przykład pokazywać innym obiecującym 3-ligowcom z Niemiec, Hiszpanii, Anglii, Włoch. Może nawet mniejsi managerowie zaczną nam proponować na testy swoich zawodników z tych lig. Tylko skończmy z kontraktami 1+1...
Odpowiedz cytując