tomaso napisał(a):

Czyli sami siebie rozliczają bez żadnej kontroli (ten sam prezes i vice )
A jak nieformalnie kibice ? Skąd maja wiedzieć jakie umowy zawiera klub (sponsorzy i ich wkład, usługodawcy-na jakiej podstawie wyłaniani ? Przetargi? , obsługa ) jak wyglada rozliczenie - wiemy tylko jakie są koszty wynajmu stadionu w stosunku do miasta (dla mnie skandal jeśli chodzi o różnice z pasiastymi) i przychody z tytułu praw telewizyjnych a przecież to nie jest prywatny folwark i wszelkie informacje i działania powinny być transparentne i jasne
|
Jakbyś miał firmę w formie spółki to chciałbyś żebym np. przyszedł i grzebał ci w papierach, sprawdzał Twoje umowy?
No chyba nie.

Tak TS jako właściciel SA rozlicza Zarząd SA. A ze mogą to być częściowo te same osoby to inna sprawa. Za to władze TS rozliczane są przez ich "właścicieli".
Kibice tylko (niestety) na zasadzie dyskusji i presji na Zarząd - żadnych formalnych narzędzi nie mamy. Możemy tylko za opłatą w KRS oglądnąć sobie roczne sprawozdanie Wisły S.A. itd
No i podyskutować sobie na forum
