Wyświetl pojedynczy post
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6131
Stary 12.06.2018, 13:58
tomaso napisał(a):Wyświetl post
Czyli sami siebie rozliczają bez żadnej kontroli (ten sam prezes i vice )
A jak nieformalnie kibice ? Skąd maja wiedzieć jakie umowy zawiera klub (sponsorzy i ich wkład, usługodawcy-na jakiej podstawie wyłaniani ? Przetargi? , obsługa ) jak wyglada rozliczenie - wiemy tylko jakie są koszty wynajmu stadionu w stosunku do miasta (dla mnie skandal jeśli chodzi o różnice z pasiastymi) i przychody z tytułu praw telewizyjnych a przecież to nie jest prywatny folwark i wszelkie informacje i działania powinny być transparentne i jasne
Jakbyś miał firmę w formie spółki to chciałbyś żebym np. przyszedł i grzebał ci w papierach, sprawdzał Twoje umowy?
No chyba nie.
Tak TS jako właściciel SA rozlicza Zarząd SA. A ze mogą to być częściowo te same osoby to inna sprawa. Za to władze TS rozliczane są przez ich "właścicieli".

Kibice tylko (niestety) na zasadzie dyskusji i presji na Zarząd - żadnych formalnych narzędzi nie mamy. Możemy tylko za opłatą w KRS oglądnąć sobie roczne sprawozdanie Wisły S.A. itd

No i podyskutować sobie na forum
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując