EarlyBird napisał(a):

Ryczałt na poziomie 8,5 procenta jest od przychodu za wynajem długoterminowy ,ale nie jest to opłacalne.
Może spokojnie amortyzować mieszkanie i nie płacić w 100% legalnie.
|
Co masz na myśli pisząc "amortyzować"? Bo ja sam będę za niedługo swoje wynajmował - legalnie, umowa "o użyczenie krótkoterminowe" u notariusza - ale nastawiam się właśnie na 8.5% co jeszcze tragedią nie jest mając zapewniony święty spokój a nie że mi zaraz studentka zaciąży, przestanie płacić i jej nie ruszę z mieszkania
TonyWiślak napisał(a):

Co do ceny paliwa. Kolejna opłata jest wkurzająca - ale chciałbym przypomnieć że Polska nie ma najwyższych podatków w cenie litra - zachodni sąsiedzi mają wyższe.
Problem jest to że statyczny Kowalski kupi za swoją pensję 800 litrów a statystyczne Helmut (czy Ahmed) 2500 litrów. I tu jest pies pogrzebany.