szym_ek napisał(a):

Jakie podatki i ubezpieczenia ?
Właśnie o to chodzi, że za ten dodatkowy dochód nic nie jest odprowadzane.
I Polska nie jest pierwsza - Dania już to wprowadziła
|
Nie można się zgodzić że żadne podatki nie są odprowadzane.
Argument jest taki sam jak w przypadku 500+ gdzie nie raz mówiło się że i tak większość zwróci się w postaci VAT gdyż wzrasta konsumpcja. Gdyby nie Airbnb to w obrocie większości tych pieniędzy by nie było. Oczywiście znów mamy problem z tym że podmiot jest duży, doskonale zorganizowany i spoza UE więc Polska co najwyżej podatki powącha. Ale jest przecież szansa oskubać swoich obywateli nie ruszając korporacji.
Teoretycznie chodzi o 8.5% podatku dochodowego rocznie od kwoty najmu, ale praktycznie o
listę tych co nie płacili, przywalenie im karnych odsetek i kar za ukrywanie przychodu. Urząd Skarbowy na jednego 'rekina' ubije kilkadziesiąt/set kreatywnych niemajętnych 'płotek' ale co tam, grunt że premier przed suwerenem będzie się mógł pochwalić jak to podatki od złodziei i 'przekrętasów' ściągać umie i że jest na 500+.
Dania też tak robi. No tak. Zacytuje:
Cytat:
|
Partie polityczne w Danii uzgodniły w czwartek, że nieruchomość będzie mogła być wynajmowana maksymalnie 70 dni rocznie.
|
Limit do jakiego można wynajmować mieszkanie bez obowiązku podatkowego. Ale to w Danii. W Polsce 0 dni rocznie.