Wyświetl pojedynczy post
Lukasz
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#36869
Stary 07.06.2018, 10:06
szym_ek napisał(a):Wyświetl post
Jakie podatki i ubezpieczenia ?
Właśnie o to chodzi, że za ten dodatkowy dochód nic nie jest odprowadzane.

I Polska nie jest pierwsza - Dania już to wprowadziła
Nie można się zgodzić że żadne podatki nie są odprowadzane.

Argument jest taki sam jak w przypadku 500+ gdzie nie raz mówiło się że i tak większość zwróci się w postaci VAT gdyż wzrasta konsumpcja. Gdyby nie Airbnb to w obrocie większości tych pieniędzy by nie było. Oczywiście znów mamy problem z tym że podmiot jest duży, doskonale zorganizowany i spoza UE więc Polska co najwyżej podatki powącha. Ale jest przecież szansa oskubać swoich obywateli nie ruszając korporacji.

Teoretycznie chodzi o 8.5% podatku dochodowego rocznie od kwoty najmu, ale praktycznie o listę tych co nie płacili, przywalenie im karnych odsetek i kar za ukrywanie przychodu. Urząd Skarbowy na jednego 'rekina' ubije kilkadziesiąt/set kreatywnych niemajętnych 'płotek' ale co tam, grunt że premier przed suwerenem będzie się mógł pochwalić jak to podatki od złodziei i 'przekrętasów' ściągać umie i że jest na 500+.

Dania też tak robi. No tak. Zacytuje:

Cytat:
Partie polityczne w Danii uzgodniły w czwartek, że nieruchomość będzie mogła być wynajmowana maksymalnie 70 dni rocznie.
Limit do jakiego można wynajmować mieszkanie bez obowiązku podatkowego. Ale to w Danii. W Polsce 0 dni rocznie.
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA