|
Panowie i Panie, trochę lodu jeśli chodzi o rozgrzane głowy i najeżdżanie na zarząd. A poza lodem polecam kartkę papieru i kalkulator i trochę myślenia.
Przychód klubu za 2017 to 27mln według raportu. Z czego 73% to pensje. Czyli około 19mln idzie na same wypłaty.
Czyli 27-19 daje 8. Z tego 2,5 idzie na stadion, zostaje 5.5. Do tego trzeba doliczyć inne bieżące koszty, ochronę, marketing itp. itd. Zostaje pewnie z 2mln. Mając na starcie 15-20mln długu same odsetki i kary wynoszą pewnie z 1 mln. roczne. Na spłatę długów zostaje około 1mln. Spłacając je w takim tempie długów pozbędziemy się za 15 LAT, a nie 15 miesięcy jak niektórzy tu oczekują.
A tak przy okazji oczekiwań prezes Dukat wyraźnie napisał 20k na każdym meczu i będzie Llonch, jak ktoś wspomniał na Zagłębiu było aż 7.
Fajnie jest mieć wybujałe oczekiwania. A co do szczerości z kibicami, że zarząd powinien informować wszystkich na około jak źle jest. No super, rozpowiadajmy na prawo i lewo jak jest źle. Przyjdzie potencjalny kupiec za jakiegokolwiek gracza wartego 1mln, i powie 'w ciemnej du..e jesteście i musicie go sprzedać żeby zapłacić raty za stadion, sorry ale nie będę dobrym wujkiem, daje Wam 600tys i sprzedajecie, a jak nie to puszcze w obieg info że nie zgodziliście się na sprzedaż i wierzyciele dobiorą się Wam do du..." Proste, coś pada to są wyprzedaże. Tak że informowanie wszystkich w koło jak jest 'fajnie', a zwłaszcza ludzi mieniących się wielkimi kibicami bo mają konto na forum i od czasu do czasu obejrzą mecz w tv - bez sensu.
Krytykować można, ale napier.. na własny klub - bez komentarza.
|