Ogryzek napisał(a):

Nie przez młodych Polaków narobili sobie tych długów - ale przez życie ponad stan i mocarstwowe ambicje od czasów Allianza. Nie manipuluj proszę, bo robisz to jak dobry ploityk...
Własnie teraz że nie stać ich na armię zaciężna z zagranicy to stawiają na młodych. Tak to u nich wyszło. Z biedy.
Zresztą tą pomoc dostawali w takiej kwocie przez wiele lat (to wartość skumulowana). Teraz nie dostają takich pieniędzy.
(Większość poszła na kontrakty z czasów Kasperczaka jak Gorawski itd).
|
Jakbyśmy dostali chociaż jednorazowo 35 mln złotych z miasta to też moglibyśmy pozbyć się starych długów, pozatrudniać skautów, ściągnąć młodych bo "może wypalą", trzymać rezerwy itd. Nie stać nas dlatego sztukujemy Hiszpanami bo na Polaków nas nie stać.
Teraz już wiesz czemu nas nie było stać na takiego Wieteske czy Kądziora, a Górnika było. Nie, nie dlatego że Junco ma prowizję od ściąganych Hiszpanów, nie dlatego że nie byliśmy zainteresowani. Nie mamy 35 baniek do rozdysponowania, dlatego obracamy się w całkiem innych realiach finansowych.