Wyświetl pojedynczy post
arti
Guest
 

Ignoruj użytkownika Pomoc
#81932
Stary 21.05.2018, 18:36
FraMat napisał(a):Wyświetl post
A nie jest to raczej przymus stawiania na młodych?

Bo jeśli klub nie ma możliwości sprowadzenia ogranych w Ekstraklasie czy na jej zapleczu seniorów(jak Sandecja, co zresztą kiepsko wyszło) to po prostu angażuje młodzież z regionu (nie zapominajmy o akademii Gwarka Zabrze choć nie wiem ilu jej wychowanków znalazło się w Górniku) i albo wyjdzie, bo są głodni sukcesu i liczą na lepsze kontrakty po sezonie, w którym wręcz rzygali w tuje, albo nie wyjdzie, ale ryzyko finansowe jest niewielkie.
W dodatku bierze się trenera, który ustawia taktykę na "tu i teraz", bo wie, że po nim to choćby i potop (patrz: Brosz i Piast) i idzie fama jacy to "młodzi zdolni", którzy po sezonie gry w E-klapie, po promocji wyjeżdżają na Zachód i się tam kiszą (vide: nomen-omen Kapustka).

Założę się z każdym, kto chce, że ŻODYN, ALE TO ŻODYN z dzisiejszych "asów" Górnika nie zapisze się w pamięci osób śledzących piłkarzy z trochę "wyższej półki" w okresie dłuższym niż 1 rok czy 2 lata.
Np. kto to jest dla Ciebie piłkarz z trochę wyższej półki?
Lewandowski czy Piszczek czy np. Teodor też? Pytam bom ciekaw.
Odpowiedz cytując