Ogryzek napisał(a):

|
Pytanie jest czy się chce? Parchy nie zawsze muszą złowić najlepszych. Część nawet z innych względów może by nie chciała u nich grać. Na razie zresztą budują ten ośrodek, ale już rynek penetrują. My?
|
No, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś skorzystał z przemilczanej skwapliwie propozycji i pokazał, jak można bez kasy "penetrować rynek". Dalej, do dzieła!
Cytat:
|
taki Górnik sra kasą ze hej!
|
O Górniku pisałem wcześniej. Oni już polecieli i nie mieli czego rozpaczliwie bronić, mieli zresztą zapewnioną potężną kroplówkę od miasta. Miasto dokłada tam blisko 5 mln zł rocznie do funkcjonowania klubu, dla nas taka kasa byłaby kosmosem. Ale nam miasto zamiast kroplówki daje... pozwy. Efekty, tak czy inaczej, przyszły w Górniku dwa lata później, a dopiero zobaczymy czy zbudowali coś trwałego, czy to tylko jednorazowy wyskok. Na Śląsku jest "klimat" dla piłki, ale konkurencja klubowa jest duża, a infrastruktura szkoleniowa słaba.
My tymczasem cały czas bronimy się przed upadkiem sportowym i finansowym nie mając żadnych kroplówek ani bogatych wujków. To wymaga działań doraźnych. Oczywiście prędzej czy później muszą poważnie zająć się wychowywaniem własnej młodzieży, ale nie kosztem rozpieprzenia wszystkiego tu i teraz.