Wyświetl pojedynczy post
RadekKRK
Member
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#81872
Stary 20.05.2018, 16:29
Skąd są młodzi zdolni z Cracovii?



Cracovia ma politykę polegającą na przeczesywaniu małopolski oraz podkarpacia celem wyławiania młodych zdolnych w wieku 14-16 lat, a następnie rozwijanie ich.

Kapustka, Wdowiak, Pik, Kanach to są zawodnicy, których zakupiono za kwoty nie przekraczające kilkudziesięciu tysięcy złotych, czasami za kilkanaście tysięcy. Bardzo mocno rozwinęli pion wyszukiwania relatywnie młodych zawodników.



Wisła natomiast była ostatnimi laty targana problemami finansowymi i zaniedbała trochę ten pion, który wymaga systematycznej pracy. Rodzice aby ze swoim synem podjąć decyzję co do tego w jakim klubie winien on kontynuować "karierę" juniora rozważają szereg zmiennych.

Gdzie syn będzie mieszkał, do jakiej szkoły będzie chodzi, jakie będzie miał warunki mieszkaniowe, czy dana drużyna daje szanse młodym, czy ktoś się mlody z zespołu ostatnio wybił + naturalnie trzeba zapłacić macierzystemu zespołowi.



Kraków to dobry ośrodek, jednak trzeba zainwestować w porządny internat najlepiej jakby Wisła miała swój własny nowy, boiska treningowe, odpowiednie zaplecze trenerskie oraz sztab pierwszego zespołu który regularnie bywa na meczach młodych zawodników, by wyławiać najlepszych.



Lech Poznań dla przykładu przeznacza na Akademię rocznie bodajże 4mln zł.



Każdy powinien poszukać swojej drogi rozwoju. My mieliśmy ciężki czas i jestem przekonany, że wraz z poprawa sytuacji przyjdzie równiez poprawa na polu szkolenia młodzieży.
Odpowiedz cytując