Ogryzek napisał(a):

Piłkarz kolego to nie tylko pracownik, ale też AKTYWO klubu. Nie zapominaj o tym. Klub może sprzedaż wyrózniającego się piłkarza i na nim zarobić, pracodawca nie może sprzedac pracownika. Tutaj jest róznica.
Klub powinien inwestować w młodych, bo na nich się najlepiej zarabia, nawet jesli na początku są gorsi od jakiś przecietniaków którzy i tak się nie rozwiną.
Bo jesli Amica zarabia na Bednarku ponad 6 mln euro to woli dawać mu szansę niż kolejnemu 30 letnemu Dupicovi z Chorwacji czy Hujescu z Rumunii.
|
Jakież to proste. Junco, Sarapata, co to są za amatorzy. Wprowadzamy 3 juniorów, których wskazuje ogryzek, za rok sprzedajemy ich za 50mln złotych, no bo jednak skończymy ten sezon niżej niż Lech, w którym grał Bednarek, ale nie psujmy rynku. Jeszcze Uryga odszedł za darmo, a w FMie zawsze jak wystawiałem go na rynek, to dostawałem przynajmniej 2mln zł. Ten zarząd to jest jednak żenada.
Dokładnie, dlatego Jóźwiak ma 900 minut, a jedynym młodym grajkiem, który rzeczywiście gra od dechy do dechy jest Gumny. Fantastyczna teoria, chylę czoła.