FraMat napisał(a):

Sędziemu należą się wyrazy podziwu za nieuleganie presji publiczności i zawodników Korony.
"Ręka" Veleza, jak stwierdził pan Sławek mogła być gwizdnięta, ale nie musiała.
(nawiasem mówiąc przepisy o zagraniu ręką są pierwszymi, które wymagają usystematyzowania)
Spalony Korony był ewidentny przy pierwszej powtórce.
Co tam jeszcze było na co wyła tłuszcza kielecka? Przewracający się z głodu w polu karnym Kaczarawa? :LOL
|
W temacie ręki, to warto przeczytać:
http://weszlo.com/2018/03/06/zagrani...ch-wytycznych/
Na stronie PZPN wiszą interpretacje FIFA 2013. Od s. 44 są o zagraniu ręką.
FIFA napisał(a):
Zagranie piłki ręką ma miejsce w sytuacji, gdy zawodnik rozmyślnie i świadomie dotyka piłkę dłonią lub ramieniem .
Przy ocenie zagrania piłki ręką sędzia musi wziąć pod uwagę:
* czy ma miejsce ruch ręki do piłki (a nie piłki do ręki),
* odległość przeciwnika od piłki (zaskakujące zagranie piłki),
* ułożenie rąk, które samo w sobie niekoniecznie stanowi o przewinieniu,
* czy dotknięcie piłki nastąpiło poprzez trzymany w ręce przedmiot (element stroju, ochraniacz itp.),
* czy piłka została trafiona przedmiotem rzuconym w jej kierunku (but, ochraniacz itp.).
Sankcje dyscyplinarne
W niektórych okolicznościach zawodnik zagrywając piłkę ręką zachowuje się niesportowo i musi zostać ukarany napomnieniem. Ma to miejsce, jeżeli zawodnik:
* rozmyślnie zagrywa ręką piłkę, aby uniemożliwić przeciwnikowi wejście w jej posiadanie,
* usiłuje zdobyć bramkę poprzez rozmyślne zagranie piłki ręką.
Zawodnik musi zostać wykluczony z gry, jeżeli poprzez rozmyślne zagranie piłki ręką pozbawia drużynę przeciwną zdobycia bramki lub realnej szansy zdobycia bramki. Kara ta nie wynika z rozmyślnego zagrania ręką, a jedynie z nieprzepisowej i niedopuszczalnej interwencji, w wyniku której bramka nie została zdobyta.
Wznowienie gry
* Rzut wolny bezpośredni z miejsca przewinienia (patrz Art. 13 â Miejsce wykonania rzutu wolnego), względnie rzut karny.
|