Kaan napisał(a):

|
A to nie jest tak że Górnikowi przyznali walkower (bo jakieś rozstrzygnięcie meczu musiało być) ale jednocześnie karnie odjęli im 3 punkty? Tak naprawdę stratny był jedynie Piast. Czy coś źle pamiętam?
|
Dobrze pamiętasz. Tylko, że dość szybko oddała im te punkty komisja odwoławcza, bo ich zabrania nie dało się uzasadnić regulaminem.
A właściwie prawie 11%

Pomijając prawdopodobieństwo tych 3 zwycięstw, to dalej bardzo mała szansa, bo oznacza, że nawet wtedy sporo wyników musiałoby się ułożyć "pod nas". W każdym razie nie ulega wątpliwości, że w środę może się bardzo dużo wyjaśnić.
Z innych zabaw statystyką, to zaczyna wyglądać na to, że zmiana trenera mogła mieć sens.
Z czołową ósemką, jak dotąd, punktujemy na wiosnę 1,375 pkt na mecz, podczas gdy jesienią było to raptem 0,455 na mecz. Zobaczymy, czy uda się podtrzymać tą dobrą tendencję w pozostałych 3 spotkaniach. A najlepiej byłoby ją poprawić, bo, choć o niebo lepszy niż jesienią, temu wynikowi wciąż trochę brakuje do naprawdę dobrego.
Wystarczy spojrzeć na tabelę obejmującą tylko wyniki spotkań rozgrywanych pomiędzy zespołami górnej ósemki:
Kod:
punkty mecze średnia
Jagiellonia B. 30 18 1,67
Górnik Zabrze 30 18 1,67
Wisła Płock 27 18 1,50
Lech Poznań 26 18 1,44
Legia Warszawa 26 18 1,44
Zagłębie Lubin 26 18 1,44
Korona Kielce 20 18 1,11
Wisła Kraków 16 18 0,89
Dla pokrzepienia tabela rundy finałowej

:
Kod:
Górnik Zabrze 9 4 2,25
Legia Warszawa 7 4 1,75
Wisła Kraków 7 4 1,75
Zagłębie Lubin 6 4 1,50
Wisła Płock 5 4 1,25
Lech Poznań 4 4 1,00
Jagiellonia B. 4 4 1,00
Korona Kielce 3 4 0,75