pepe72 napisał(a):

Jeśli jakaś drużyna zdobędzie PP i MP to sama bierze udział w kwalifikacjach do LM, a prawo do udziału w LE schodzi "w dół" dla drużyn poniżej w klasyfikacji. Czyli zespoły 2-4 dostają prawo kwalifikacji.
Czy któryś się łapie na start od 2 rundy zamiast na od 1 to ciekawe ale chwilowo nie chce mi się grzebać po stronach UEFA.
Jeśli PP zdobywa ktoś z 2 albo 3 to też jest jasne. On jest PP (druga runda), a reszta (2-4) startuje od pierwszej rundy.
|
Z tego co pamiętam regulamin rozgrywek ekstraklasy to jest tam napisane, że jesli ta sama drużyna zdobędzie mistrza i PP to wtedy finalista PP gra w kwalifikacjach. Gdy zdobywca PP lub finalista w wariancie z Mistrzem zdobywającym PP zajmie miejsce 2 lub 3 to wtedy 4 miejsce staje się kwalifikujące do eliminacji LE
A nowy system rozgrywek jest tu
https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert...sList2018.html