Cytat:
Liga się skończyła. Zostały sparingi.
Można się pochylić nad kadrą i nad jej przyszłością. W lecie czeka nas znowu kolejna, wielka rewolucja. Zapewne większa nawet niż latem 2017 roku.
Przyjdą: Bartosz, Suljić, Grabowski, Słomka (?)
Odejdą (na 99%): Brlek, Cywka, Głowacki, Brożek, Boguski
Raczej odejdą: Carlitos, Llonch, Ivan, Basha, Chorążka,
Raczej zostaną: Cuesta, Buchalik, Bartkowski, Arsenić, Wasilewski, Velez, Palcić, Sadlok, Halilović, Mitrović, Małecki, Kostal, Kolar, Balaniuk, Ondrasek,
Najchętniej pozbylibyśmy się pewnie większej ilości piłkarzy (np Ondraska, Balaniuka), ale kto by ich chciał? Biorę pod uwagę, że mają ważne kontrakty.
|
Coś ci nie wyszło to przewidywanie.
Według mnie przyszłość obecnej kadry wygląda następująco:
Bramkarze
Buchalik - już przedłużony, zostanie jako rezerwowy lub niestety wywalczy sobie pierwszy plac i znowu będzie średniak na bramce
Cuesta - 50/50, wydawało się, że na wylocie przez kontuzje, ale wywalczył skład; nie wiadomo czy sam będzie chciał zostać, ewentualnie na jego miejsce przyjdzie inny wynalazek
Chorążka - podążą ścieżką Kurto i Zająca, czyli niby talent, ale my nie stawiamy na młodych bramkarzy, więc nr 3 i później pa pa
Podsumowanie: walka między Buchalikiem i Cuestą/innym wynalazkiem o pierwszy skład, jako trzeci wychowanek bez szans na grę; brak różnicy między tym co teraz i tym co będzie
Obrona
Głowacki - na 90% już emerytura
Wasilewski - 50/50, być może na sezon zostanie jako rezerwowy, ale mam wrażenie, że sam zrezygnuje, bo nie będzie już jego kolegów (starej gwardii)
Gonzales - zostanie odpalony, większość sezony to kontuzja i pewnie brak chęci do gry
Velez - odejdzie do Hiszpanii przez problemy w rodzinie
Arsenic - zostanie jeszcze sezon, rozwinął się, ale teraz jeszcze raczej nikt go nie wykupi
Sadlok - pewnie wszyscy oczekują, że zostanie, ale nie wiadomo jak wyglądała sytuacja przy przedłużeniu umowy, mam nadzieję, że zostanie, ale trochę niepewności pozostaje
Palcic - szklany szrot, który już rozpoczął leczenie się i albo już zostanie odpalony albo będzie spędzał czas na leczeniu okazyjnie pojawiając się na 2/3 mecze i znowu kontuzja
Bartkowski - średniak, ale zostaje z nami
Bartosz - wróci z wypożyczenia ciut lepszy, nasz jedyny wychowanek z realną szansą na grę
Żemło/Pietrzak/Ptak - koniec wypożyczenia i koniec przygody z Wisłą
Świątek - za mały talent, nie przebije się
Podsumowanie: Bartosz (o ile będzie traktowany jako obrońca), Sadlok (optymistycznie) i Bartkowski oraz Arsenic zostaną, więc tragedii nie ma, dodać do tego nowe wynalazki i poziom zostanie prawdopodobnie utrzymany na podobnym poziomie
Pomoc
Llonch - bez szans na przełużenie, pa pa
Brlek - wraca do siebie, pa pa
Basha - po tej kontuzji nie zostanie przedłużony, pa pa
Cywka - amica, pa pa
Mitrovic - nowy kozioł ofiarny kibiców, ale zostanie
Małecki - albo odejdzie sam albo rezerwowy, bo do systemu Carillo nie pasuje i zalicza coraz większy regres sportowy
Boguski - biorąc pod uwagę, że Carillo chce zachować chociaż jednego gracza ze starej gwardii to pewnie RB9 zostanie, ale nawet jeśli to będzie rezerwowym
Halilovic - zostanie, robi postępy, więc pewnie dalej będzie w pierwszym składzie
Wojtkowski - ciężko mu znaleźć miejsce w obecnej taktyce, do tego często kontuzjowany, ale jak sam nie będzie miał ciśnienia na uciekanie to zostanie, pytanie czy będzie zdrowy
Kostal - jeśli zostanie to jako rezerwowy, ale raczej albo go odpalą albo dadzą na wypożyczenie
Plewka/Skórski/Laskoś/Grzybek - za mały talent, nie przebiją się
Porębski/Purcha - powrót z wypożyczenia i do odpalenia
Słomka - szału w Katowicach nie zrobił, więc albo kolejne wypożyczenie albo rezerwowy na kolejny sezon
Podsumowanie: zostają nieszczęsny Mitrovic, Halilovic i Wojtkowski (o ile będą go omijać kontuzje), reszta to tło lub odejdzie, więc trzeba liczyć na nowy zaciąg i przez to poziom gry w górę nie pójdzie
Atak
Carlitos - transfer, pa pa
Imaz - 50/50, jeśli nie będzie naciskał to zostanie, ale pytanie czy chce zostać
Brożek - emerytura, pa pa
Ondrasek - zostanie odpalony, pa pa
Kolar - albo wreszcie dostanie szansę po letnim obozie albo wypożyczenie/odpalenie
Balaniuk - niby taka nadzieja z nim była wiązana, a wygląda na to, że już teraz odejdzie
Drzazga - przepadł w 1 lidze, 23 lata, żegnamy, pa pa
Podsumowanie: być może zostanie Imaz, reszta odchodzi, więc atak trzeba budować od podstaw, wielka niewiadoma
Podsumowanie ostateczne: wielka hu*oza, wieczna przebudowa, która trwa i trwa i trwać będzie, większość składu do wymiany, zobaczymy wieeele nowych twarzy, wiadomo tylko, że dojdzie Suljic (który pół roku spędził w klubie kokosa), poziom prawdopodobnie zostanie utrzymany na potencjale 7-10 miejsce, chyba, że tym razem w nowym zaciągu nie trafimy ani jednego Carlitosa to wtedy okolice 11-15 miejsca