Wyświetl pojedynczy post
Hives4
Banita
 
Od: 06.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#81533
Stary 23.04.2018, 07:06
Cytat:
Liga się skończyła. Zostały sparingi.

Można się pochylić nad kadrą i nad jej przyszłością. W lecie czeka nas znowu kolejna, wielka rewolucja. Zapewne większa nawet niż latem 2017 roku.

Przyjdą: Bartosz, Suljić, Grabowski, Słomka (?)

Odejdą (na 99%): Brlek, Cywka, Głowacki, Brożek, Boguski

Raczej odejdą: Carlitos, Llonch, Ivan, Basha, Chorążka,

Raczej zostaną: Cuesta, Buchalik, Bartkowski, Arsenić, Wasilewski, Velez, Palcić, Sadlok, Halilović, Mitrović, Małecki, Kostal, Kolar, Balaniuk, Ondrasek,

Najchętniej pozbylibyśmy się pewnie większej ilości piłkarzy (np Ondraska, Balaniuka), ale kto by ich chciał? Biorę pod uwagę, że mają ważne kontrakty.
Coś ci nie wyszło to przewidywanie.
Według mnie przyszłość obecnej kadry wygląda następująco:

Bramkarze
Buchalik - już przedłużony, zostanie jako rezerwowy lub niestety wywalczy sobie pierwszy plac i znowu będzie średniak na bramce
Cuesta - 50/50, wydawało się, że na wylocie przez kontuzje, ale wywalczył skład; nie wiadomo czy sam będzie chciał zostać, ewentualnie na jego miejsce przyjdzie inny wynalazek
Chorążka - podążą ścieżką Kurto i Zająca, czyli niby talent, ale my nie stawiamy na młodych bramkarzy, więc nr 3 i później pa pa

Podsumowanie: walka między Buchalikiem i Cuestą/innym wynalazkiem o pierwszy skład, jako trzeci wychowanek bez szans na grę; brak różnicy między tym co teraz i tym co będzie

Obrona
Głowacki - na 90% już emerytura
Wasilewski - 50/50, być może na sezon zostanie jako rezerwowy, ale mam wrażenie, że sam zrezygnuje, bo nie będzie już jego kolegów (starej gwardii)
Gonzales - zostanie odpalony, większość sezony to kontuzja i pewnie brak chęci do gry
Velez - odejdzie do Hiszpanii przez problemy w rodzinie
Arsenic - zostanie jeszcze sezon, rozwinął się, ale teraz jeszcze raczej nikt go nie wykupi
Sadlok - pewnie wszyscy oczekują, że zostanie, ale nie wiadomo jak wyglądała sytuacja przy przedłużeniu umowy, mam nadzieję, że zostanie, ale trochę niepewności pozostaje
Palcic - szklany szrot, który już rozpoczął leczenie się i albo już zostanie odpalony albo będzie spędzał czas na leczeniu okazyjnie pojawiając się na 2/3 mecze i znowu kontuzja
Bartkowski - średniak, ale zostaje z nami
Bartosz - wróci z wypożyczenia ciut lepszy, nasz jedyny wychowanek z realną szansą na grę
Żemło/Pietrzak/Ptak - koniec wypożyczenia i koniec przygody z Wisłą
Świątek - za mały talent, nie przebije się

Podsumowanie: Bartosz (o ile będzie traktowany jako obrońca), Sadlok (optymistycznie) i Bartkowski oraz Arsenic zostaną, więc tragedii nie ma, dodać do tego nowe wynalazki i poziom zostanie prawdopodobnie utrzymany na podobnym poziomie

Pomoc
Llonch - bez szans na przełużenie, pa pa
Brlek - wraca do siebie, pa pa
Basha - po tej kontuzji nie zostanie przedłużony, pa pa
Cywka - amica, pa pa
Mitrovic - nowy kozioł ofiarny kibiców, ale zostanie
Małecki - albo odejdzie sam albo rezerwowy, bo do systemu Carillo nie pasuje i zalicza coraz większy regres sportowy
Boguski - biorąc pod uwagę, że Carillo chce zachować chociaż jednego gracza ze starej gwardii to pewnie RB9 zostanie, ale nawet jeśli to będzie rezerwowym
Halilovic - zostanie, robi postępy, więc pewnie dalej będzie w pierwszym składzie
Wojtkowski - ciężko mu znaleźć miejsce w obecnej taktyce, do tego często kontuzjowany, ale jak sam nie będzie miał ciśnienia na uciekanie to zostanie, pytanie czy będzie zdrowy
Kostal - jeśli zostanie to jako rezerwowy, ale raczej albo go odpalą albo dadzą na wypożyczenie
Plewka/Skórski/Laskoś/Grzybek - za mały talent, nie przebiją się
Porębski/Purcha - powrót z wypożyczenia i do odpalenia
Słomka - szału w Katowicach nie zrobił, więc albo kolejne wypożyczenie albo rezerwowy na kolejny sezon

Podsumowanie: zostają nieszczęsny Mitrovic, Halilovic i Wojtkowski (o ile będą go omijać kontuzje), reszta to tło lub odejdzie, więc trzeba liczyć na nowy zaciąg i przez to poziom gry w górę nie pójdzie

Atak
Carlitos - transfer, pa pa
Imaz - 50/50, jeśli nie będzie naciskał to zostanie, ale pytanie czy chce zostać
Brożek - emerytura, pa pa
Ondrasek - zostanie odpalony, pa pa
Kolar - albo wreszcie dostanie szansę po letnim obozie albo wypożyczenie/odpalenie
Balaniuk - niby taka nadzieja z nim była wiązana, a wygląda na to, że już teraz odejdzie
Drzazga - przepadł w 1 lidze, 23 lata, żegnamy, pa pa

Podsumowanie: być może zostanie Imaz, reszta odchodzi, więc atak trzeba budować od podstaw, wielka niewiadoma

Podsumowanie ostateczne: wielka hu*oza, wieczna przebudowa, która trwa i trwa i trwać będzie, większość składu do wymiany, zobaczymy wieeele nowych twarzy, wiadomo tylko, że dojdzie Suljic (który pół roku spędził w klubie kokosa), poziom prawdopodobnie zostanie utrzymany na potencjale 7-10 miejsce, chyba, że tym razem w nowym zaciągu nie trafimy ani jednego Carlitosa to wtedy okolice 11-15 miejsca
Odpowiedz cytując