pepe72 napisał(a):

|
Jedyne sensowne rozwiązanie do dodatkowa emisja akcji tyle, że nie musza być to akcje zwykłe ale mogą być uprzywilejowanie. I dzięki temu inwestor kupi mniej akcji ale otrzyma więcej praw na WZA.
|
W spółce akcyjnej maksymalnie 2 głosy na 1 akcję. To niewiele zmienia w obliczeniach jeśli chodzi o koszty podwyższenia kapitału.
Wisła Kraków S.A. na tę chwilę, w najbardziej optymistycznej wersji, jest warta ok. 30 mln zł (przy porównaniu do najlepszych, a przede wszystkim rentownych i nieobciążonych dużym długiem, klubów notowanych na giełdzie). Realnie, ok. 20-25 mln zł.
Jeśli już w ogóle iść w tę stronę, to tylko drogą zaproponowaną przez Funkykovala, czyli częściowo sprzedaż, częściowo nowa emisja. No chyba że Bragiel nie bierze poprawki na wartości rynkowe, kto go tam wie...