Wyświetl pojedynczy post
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5528
Stary 12.04.2018, 18:01
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Jedyne sensowne rozwiązanie do dodatkowa emisja akcji tyle, że nie musza być to akcje zwykłe ale mogą być uprzywilejowanie. I dzięki temu inwestor kupi mniej akcji ale otrzyma więcej praw na WZA.
W spółce akcyjnej maksymalnie 2 głosy na 1 akcję. To niewiele zmienia w obliczeniach jeśli chodzi o koszty podwyższenia kapitału.

Wisła Kraków S.A. na tę chwilę, w najbardziej optymistycznej wersji, jest warta ok. 30 mln zł (przy porównaniu do najlepszych, a przede wszystkim rentownych i nieobciążonych dużym długiem, klubów notowanych na giełdzie). Realnie, ok. 20-25 mln zł.

Jeśli już w ogóle iść w tę stronę, to tylko drogą zaproponowaną przez Funkykovala, czyli częściowo sprzedaż, częściowo nowa emisja. No chyba że Bragiel nie bierze poprawki na wartości rynkowe, kto go tam wie...
Odpowiedz cytując