@MaLik, funkykoval
Jedyne sensowne rozwiązanie do dodatkowa emisja akcji tyle, że nie musza być to akcje zwykłe ale mogą być uprzywilejowanie. I dzięki temu inwestor kupi mniej akcji ale otrzyma więcej praw na WZA.
I ja bym tak rozumiał "dokapitalizowanie".
https://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_uprzywilejowana