Wyświetl pojedynczy post
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#665
Stary 17.03.2018, 23:57
Adasss napisał(a):Wyświetl post
@pepe72:
Tak dla zabawy policzyłem tabelę końcową dolnej ósemki z tamtego sezonu, przy założeniu, że podziału punktów by nie było.
Wyszło tak:
.Wisła Kraków 51
.Śląsk Wrocław 48
.Korona Kielce 45
.Jagiellonia Białystok 45
.Termalica Bruk-Bet Nieciecza 42
.Podbeskidzie Bielsko-Biała 39
.Górnik Łęczna 39
.Górnik Zabrze 36

Czyli też byłoby blisko. Tylko, że wtedy Łęczna zaczynała rundę finałową z 31 punktami, a i "grupa środka" czyli zespołów niemal do końca walczących o górną ósemkę była o wiele szersza. W tym roku wszystko wskazuje na to, że zespoły z miejsc od 11 w dół zaczną rundę finałową z wyraźnie mniejszą liczbą punktów na koncie niż wtedy.
Dzięki. Też o tym pomyślałem ale nie chciało mi się liczyć
Przeliczony przypadek Podbeskidzia wyjaśnia dlaczego od sezonu 2019/20 przy braku podziału punktów będą spadać 3 drużyny a nie dwie.
Odpowiedz cytując