Wyświetl pojedynczy post
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#81300
Stary 14.03.2018, 10:14
Adasss napisał(a):Wyświetl post
Co do możliwości powtórzenia przypadku Podbeskidzia to sam sobie odpowiedziałeś: nie ma podziału punktów. Za dużo spotkań do rozegrania zostało, żeby to policzyć, ale nawet na oko widać, że w razie czego szansa na takie kombinacje wyników, które pozwoliłyby na wyprzedzenie nas przez przynajmniej 6 zespołów z dolnej połówki jest mniejsza niż ta na wygranie głównej nagrody w totka.
A żeby dobić jeszcze to dodam taką jedną statystykę: 34 i 6. Wiesz co to jest? Liczba punktów zdobytych przez nas w tym sezonie z zespołami z dolnej i górnej połówki tabeli. Przy okazji też jest to też niestety odpowiedź na pytanie o szansę na dobry wynik w górnej ósemce. Statystyka mówi, że, jeśli nie nastąpi jakaś ogromna zmiana w tym względzie, te szanse są po prostu żadne.
Zrobię symulację wieczorem czy przy 40 punktach da się spaść zakładając, że przedostatnia drużyna ma 25-26 punktów. Jest to na pewno trudne.
Odpowiedz cytując