czaro napisał(a):

Nie rozumiem. Skoro kupuje akcje od TS, to chyba zapłaci za nie TS. Komu innemu?
Nie, WK S.A. to przecież spółka kapitałowa.
|
Nie musi tak być. Spółka może wyemitować nowe akcje, które obejmie nowy inwestor. Wtedy płaci spółce. Nie wiem czy tak jest w SSA ale w "normalnych" spółkach tak się dzieje.
krzaq12 napisał(a):

W mojej ocenie, tak na szybko możliwości zakupu akcji Wisły Kraków przez P. Bragiela jest kilka, nie wiem czy wszystkie w stu procentach zgodne prawnie, biorąc pod uwagę że jest to spółka akcyjna itd.
1. Transakcja gotówkowa, w której konkretną sumę otrzymuje jedyny właściciel, czyli Towarzystwo Sportowe Wisła
2. Konkretna kwota, która zostanie ustalona jako ,,kwota zakupu" może zostać przeznaczona na dokapitalizowanie spółki
3. Konkretna kwota, która zostanie ustalona jako ,,kwota zakupu" może zostać przeznaczona na spłatę zobowiązań wobec poprzedniego właściciela TF Kable.
...
|
IMHO tylko 1 albo 2.
Zaś 3 to już decyzja SSA po otrzymaniu kasy.
brylant17 napisał(a):

|
Ja się zastanawiam dlaczego chce tylko 15 % ? boi się,że nie wyjdzie ?
|
Bo tak jest bezpieczniej dla obu stron. Będzie czas by się lepiej poznać.