teo napisał(a):

pepe72
Uwazalem Cie za bystrego forumowicza, ale chyba jednak nie jestes.
Przedluzyc umowe jednostronnie moze Wisla do konca marca bodajze. Nie jest potrzebny do tego agent.
Agent przylatuje, bo Wisla chce negocjowac NOWY, dluzszy kontrakt. Do 2020 z ewentualna klauzula przedluzenia lub do 2021 roku. Oba warianty z odpowiednia kwota odstepnego.
|
Teo, o ile o przyjazd agenta masz rację, nie jest potrzebny do jednostronnego przedłużenia, o tyle 31 grudnia ma znaczenie.
W podręczniku Ekstraklapy na te sezon
http://ekstraklasa.org/aktualnosci/d...traklasy-12052
Poczytaj art 7, pkt 2
"Kontrakt może zawierać Opcję jednostronnego przedłużenia Kontraktu na poniżej
wskazanych, dookreślonych jednoznacznie w Kontrakcie i spełnionych łącznie wa-
runkach"
i podpuknt d
Podręcznik napisał(a):
d) Zawodnik zrzeknie się uprawnienia do zawarcia przyszłego Kontraktu z innym Klu-
bem piłkarskim na 6 miesięcy przed wygaśnięciem dotychczasowego Kontraktu,
w okresie poprzedzającym możliwość skorzystania przez Klub z Opcji, albo zobo-
wiąże się do zapłaty kary umownej na rzecz Klubu – nie wyższej niż 50% wyna-
grodzenia indywidualnego należnego Zawodnikowi z tytułu profesjonalnego upra-
wiania piłki nożnej, ustalonego zgodnie z ust. 2c) powyżej, płatnej w przypadku
podpisania przez Zawodnika przyszłego Kontraktu z innym Klubem przed złoże-
niem oświadczenia przez Klub wynikającego z Opcji; wyklucza się możliwośćza-
strzeżenia w Kontakcie odszkodowania przewyższającego wysokość kary umow-
nej.
|
Nie widziałem kontraktu Carlitosa ale na miejscu jego agenta raczej wybrałbym opcję kary umownej. Chyba, że masz informacje, że jest inaczej.