Barti napisał(a):

|
Jestem świeżo po lekturze książki: "Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy" Sergiusza Piaseckiego. Autor wcześniej polecanych "Zapisków Oficera Armii Czerwonej" (też polecam). "Kochanek..." to jest genialna pozycja. Opowiada o przemytnikach na granicy polsko-sowieckiej. W czterech słowach: Koledzy, Adrenalina, Alkohol i Kobiety. Autor wie o czym pisze, bo przeżywał burzliwą młodość na kresach. Z czystym sumieniem - rekomenduję!
|
Od siebie, z Piaseckiego, polecilbym jeszcze trylogie zlodziejska.
Co u mnie w trawie piszczalo przez ostatni miesiac:
"Pielgrzym" T. Hayes 8,5/10
"Szachinszach" R. Kapuściński 7/10
"Cena życia" B. Arct 7,5/10
"Ubik" P.K. Dick 8/10
"Cesarz" R. Kapuściński 6,5/10
"Dzień szakala" F. Forsyth 8/10
"Londyńczycy" E. Winnicka 6/10
"Skazaniec. Liczba życia" K. Spadło 7,5/10
"Niepoprawny politycznie przewodnik po islamie i krucjatach" R. Spencer 6/10