Wyświetl pojedynczy post
wyar
Senior Member
 
 
Od: 02.2006
Skąd: aktualnie ?

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3172
Stary 04.12.2017, 16:16
raindog napisał(a):Wyświetl post

@wyar - Akurat, jeśli chodzi o mecz z Górnikiem, przegraliśmy go przez błędy indywidualne. Nie zmienia to faktu, że gramy jak A-klasowa drużyna. Obejrzyj sobie powtórkę meczu i zobacz, jak wychodzimy z piłką do przodu - "każdy sobie rzepkę skrobie". A teraz zobacz rozegranie Górnika, Korony czy Niecieczy. W Niecieczy brakowało indywidualności, ale fajnymi podaniami rozklepywali naszą obronę. U nas to nie istnieje - wszystko wolne, czytelne. Widać, że to nie jest ćwiczone, albo po prostu trener nie ma na to pomysłu.
Nie wiem,do czego mnie przekonujesz. Wiem o tym,i pisalem,gdzie - moim zdaniem - lezy problem. Odsylam do tych postow.
Co do Twojej dyskusji o zwolennikach i przeciwnikach Kiko - nie rozumiem,gdzie Ty widzisz jakies dogmaty o zlej kadrze ? Kadra jaka jest kazdy widzi. kilku graczy gra dobrze,kilku zle,mamy sporo problemow z kontuzjami,kilku graczy,ktorzy nie mlodnieja,a ciagle chca sprostac oczekiwaniom (moim zdaniem - zbyt wygorowanym),kilku mlodych graczy,dla ktorych takze trzeba znalezc jakie sminuty,aby sie rozwijali i mogli wkrotce stanowic o sile zespolu i byc sprzedani. Wieksza czesc zespolu jest nowa,w tym serce druzyny,czyli pomocnicy,z ktorych jest prawie 30-letni Perez i 27-letni Basha,oraz zmianowi mlodziutki Wojtkowski i niewiele starszy Halilovic. Do tego kontuzjowany przez pol rundy Llonch,Velez,ktorego nie mamy jeszcze dluzej,a ktorego moglibysmy wykorzystac jako np. defensora. Z ofensywnych Imaz i Boguski,slaby Malecki (ale mimo to dostal kontrakt,tez blad Kiko ? ),nieprzydatny Ze Manuel (na tyle transferow jedna wtopa jest wciaz ok)oraz napastnicy,jeden kontuzjowany,drugi siedzi na lawce,ale tu akurat Ramirez ma odstawic Carlitosa ?
A w obronie mamy stoperow,z ktorych Gonzalez znowu nam wypadl na koncowke roku,reszta nie umie rozegrac dokladnie pilki (Sadlok tez ma z tym klopoty). Zreszta o tym pisalem kilkukrotnie - zestwaienie Gonzalez,Glowacki,Arsenic,Sadlok wyglada tu naprawde dobrze,policz,ile razy grali w tym ukladzie,i nie pisz,ze jak wymienisz ktoregos na naszych rezerwowych,to jakosc bedzie ta sama...
I sytuacja w kadrze,gdzie non-stop slyszymy od "czynnikow zewnetrznych" - ze ramirez faworyzuje Hiszpanow... To sparwdzmy,co daja Polacy w skladzie - obroncy graja prawie zawsze,bo to pewne punkty zespolu. Boguski takze,i wbrew opinii forum uwazam ze zwlaszcza ostatnio rozwiazuje wiele problemow druzyny,zwlaszcza w rozegraniu ataku. Wojtkowski robi postepy,aczkolwiek jego gra defensywna poprawia sie najwolniej,i czesto Kamil ustawia sie troche jak trampkarz jeszcze. Ale trudno nie zauwazyc postepu i tutaj,a to wciaz b.mlody zawodnik. Reszta to slaby badz b. slaby sezon,Patryk i jego gra w obronie to zart,Pawel nie daje zespolowi zadnych bramek.
Czy wiec widzisz obiektywne przyczyny slabej gry,czy cos tutaj naciagnalem ?

Co do rozegrania - druzyna oprocz kilku innych rzeczy (czasu,przygotowania fiz) musi nabrac takze pewnosci siebie,bo te przestoje to takze sfera mentalna. Nie pierwszy to klub,w ktorym widze to samo: niezlych pilkarzy,ale w kryzysie bojacych sie ryzyka,nie chcacych wyjsc do podania bo a nuz ktos strzeli bramke na jego stronie.
Dam zreszta przyklad meczu z Zabrzem. Mamy dosc niski zespol w przodzie,Gornik wystawia jak zwykle wysoka jedenastke,ponizej 180 cm nie ma nikogo. U nas takich zawodnikow jest 6-ciu... Pomijam juz Michala w bramce,to goscie na dzien dobry maja potezna przewage nad nami,Kurzawa w zyciowej formie dorzuca kazda pilke w punkt i masz nieszczescie gotowe. Mozna to zniwelowac,ale nalezy podwyzszyc druzyne - Ramirez takiej mozliwosci w tym meczu nie mial,no,chyba,ze jak niektorzy koledzy sugerujesz,zeby juz wystawial Wasyla

Masz wiec konkretny temat,na co trener nie ma wplywu,a i tak bramke Gornik zdobyl wlasciwie po strzale bezposrednim,gdzie lepiej powinien zachowac sie przede wszystkim bramkarz (choc nie tylko).
Masz wiec konkretne argumenty,ze obiektywnie Kiko mogl zrobic tyle,ile zrobil- teraz slucham Twoich,czego to nie zrobil...
Ostatnio edytowane przez wyar : 04.12.2017 o godz. 16:19.
You'll never know...
Odpowiedz cytując