sefore napisał(a):

JudasPriest to właśnie na młodych zawodnikach zarabia się najwięcej.Jest to polityka długofalowa co pokazują przykłady wielu klubów.Kluby z Europy wschodniej czy Bałkanów niestety ale pełnią taką rolę,Te które na tym korzystają grają w LM Za wygranie e-klasy masz 4,5 mln zł za Bednarka Lech dostał 6 mln euro.Chyba widać różnicę.To ,że nam się to nie udało to wina ludzi odpowiedzialnych za szkolenie czy też odpowiedni scouting.Z obencym podejściem Manuela Junco takich Brleków będzie w Wiśle więcej.
|
Coś w tym jest, natomiast wyższe miejsce w lidze to więcej kasy z Esa, kasa za puchary, lepsze umowy sponsorskie, większy przychód za bilety oraz znacznie większa rozpoznawalność w Europie. Dość powiedzieć że wielu z naszych nowych nabytków znała już ten klub, co w znacznej mierze przyczynia się do decyzji o podpisaniu u nas kontraktu. Nie wyobrażam sobie na przykład żeby Wasilewski został na tych samych warunkach piłkarzem np. Korony
Ponadto Junco z Sarapatą sami twierdzą że nie mają ambicji zrobić z Wisły akademii dla zachodu tylko sprawić by "Wisła w ciągu 3-5lat była w stanie walczyć z europejskimi klubami"