Wyświetl pojedynczy post
reggy
Junior Member
 
 
Od: 06.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2987
Stary 29.11.2017, 13:10
Kurz napisał(a):Wyświetl post
To bajki. Liga jako całość jest zdecydowanie najsilniejsza od lat. Zjazd zanotowały jedynie 2 może 3 kluczowe drużyny, choć akurat Legia z Ofoe, Nikoliciem i Prioviciem była jednym z najmocniejszych teamów ostatniej dziesięciolatki. Krótko to trwało, ale się zdarzyło.
Zgadzam się, potwierdzają to zawodnicy przychodzący z zagranicy, potwierdza to Junco. Z resztą jego opinia w tej kwestii, wyrażona w którymś wywiadzie, mówiąca, ze esa jest bardzo specyficzną ligą na tle europy jest bardzo celna. Ludzie muszą się nauczyć, że piłka nie jest dwuwymiarowa - albo ktoś jest zajebisty albo ktoś jest chujowy (chociaż niektórzy są za bardzo ograniczeni, żeby to pojąć). Jest bardzo wiele czynników decydujących o sukcesie. U nas w kraju po prostu gra się inaczej, jest bardziej fizycznie, rzadziej zmienia się tempo. Nie ma przypadku w tym, że nie sprawdzają się zawodnicy z Premiera Division, a gwiazdami są piłkarze z segunda albo i tercera, gdzie na boisku jest przeważnie mniej miejsca, ale nie udało im się przebić wyżej bo w PD fizyczność jest drugorzędnym atrybutem. Polska liga jest najsilniejsza od lat, myślę, że przeciętny poziom jest wyższy niż np. w eredivisie, takie Ado, albo Groningen spokojnie wylapaloby od obecnej Korony moim zdaniem. Oglądałem mecz Rody z Ajaxem w weekend. Obrońcy Rody u Nas by się na ławe nie załapali. Jedyne czego nam brakuje obecnie to właśnie silnej, wyrazistej czołówki ligi, walczącej skutecznie w europie. Dajmy Kiko czas, niech poukłada sobie wszystko taktycznie i organizacyjnie, dajmy czas nowym zawodnikom, którzy przychodzli w różnych momentach okresu przygotowawczego. Dopiero na wiosne zobaczymy w 100% drużynę Ramireza. Zobaczycie, że będzie dobrze
Odpowiedz cytując