AntyMod napisał(a):

|
nie kazdy sie odpali w tej naszej siermieznej i prostej lidze , przynajmniej ni tak szybko , przyklad Brleka - ktory nie istnial jak przyszedl do Wisly- potem cos lekko szarpnal - strzell kilka bramek i za fajne pieniadze poszedl do przecietniaka slabej lig wloskiej - gdzie oprocz zarabiania nie robi nawet sztycha , nigdy juz nie bedziemy legia ani amika i musimy bazowac na szczesciu mlodych , ktorych sprzedaz podreperuje budzet i zatka dziury po tym idiocie Cupiale , z polski nikt mlody i perspektywiczny tu nie przyjdzie bo taka amica czy legia nakrywa nas czapka , i nie mamy sily przebicia , jedyna sznsa na kilka najblizszych lat to znajomosci pana Junco i wieczna rotacja .....osobiscie nie wierze ze Carlitos zostanie u nas na wiosne , Glowa czy Wasyl to tylko slupy reklamowe zmierzajace ku koncu kariery- pozostaje ( wg mnie mega przecietny ) Brozek i ( parodysta) Boguski , ale to zmierzch wszystkich tych zawodnikow- jest jeszcze Maly ktory utozsamia sie z Wisla zaangarzowaniem - wiara i szacynkiem - ale tak nprawde pilkarsko jest bardzo przeietny , po prostu przez wiele lat ( dopoki nie splacimy Cupiala i Kapki i iinych idiotow) bedziemy skazani na monotonnosc i walke o ligowy byt
|
Ten post AntyModa faktycznie trzeba gdzieś przypiąć. Co do finansowania Wisły to decyzja, że będzie się to odbywało podobnie jak w Ajaxie czy innych klubach bazujących na kupić-wytrenować-sprzedać była raczej podjęta jak jasne było, że odchodzi TF. Szkoda, że nie mamy UPC na koszulkach (Ziggo w NL i UPC w PL to ta sam grupa kapitałowa)
Co do dywagacji czy potrzebujemy czy nie transferów pomocników. Posortowałem listę 90minut wiekiem
Kod:
Rafał Boguski 9.06.1984
Víctor Pérez 12.01.1988
Tomasz Cywka 27.06.1988
Patryk Małecki 1.08.1988
Vullnet Basha 11.07.1990
Ze Manuel 23.10.1990
Pol Llonch 7.10.1992
Tibor Halilović 18.03.1995
Martin Košťál 23.02.1996
Kamil Wojtkowski 26.02.1998
Adrian Grzybek 26.03.1999
Patryk Plewka 2.01.2000
Kacper Laskoś 5.01.2000
Błażej Skórski 23.05.2000
Po usunięciu "emeryta", Cywki (bo to obrońca

) i Ze Manuela
Kod:
Víctor Pérez 12.01.1988
Patryk Małecki 1.08.1988
Vullnet Basha 11.07.1990
Pol Llonch 7.10.1992
Tibor Halilović 18.03.1995
Martin Koštál 23.02.1996
Kamil Wojtkowski 26.02.1998
--------------------------------------------
Adrian Grzybek 26.03.1999
Patryk Plewka 2.01.2000
Kacper Laskoś 5.01.2000
Błażej Skórski 23.05.2000
mamy 7 i ew. Jakub Bartosz, który u nas wchodzi na zmiany za pomocników (Imaz, Halilović, Boguski, Llonch). Wojtkowski grał z Lechem i dostał notę 7 od Weszło. Jest powoływany na U-21.
Jak dla mnie to nie wygląda, że Wisła musi zakontraktować pomocnika w zimie.
PS. W temacie najmłodszych to Laskoś i Plewka grali w U-18 i U-17.