MatMario napisał(a):

|
Jak ktoś mówi że Suburra ma start do Gomorry to niech sobie obejrzy wstęp do pierwszego odcinka nowego sezonu.
|
Mnie tam dziwią ciągle porównania tych dwóch seriali. Suburra ma mniej mroczny klimat, ale bohaterowie są bardziej ludzcy, widać ich wątpliwości, słabości, czy dylematy. W Gomorrze Ciro, Don Pietro, czy Genny sprawiają wrażenie totalnie wyzbytych z uczuć i wyłącznie prących po trupach do celu.
Natomiast te dwa seriale łączy jedna wada - totalnie zmarginalizowana rola policji. Bohaterowie dokonują brutalnych przestępstw w biały dzień, a nikt z tym nic nie robi. Nie chce mi sie wierzyć, ze we Włoszech nie ma specjalnych jednostek policji do walki z przestępczością zorganizowaną.