wiesniak842 napisał(a):

Ja ostatnio lyknalem w pracy "Pielgrzyma" Hayesa. Mistrz książka, z czystym sumiemiem i reka na sercu polecam.
Ps. Zapomnialbym. Jeszcze "Szachinszach" Kapuscinskiego lyknalem. Dosc ciekawie przedstawiona historia Iranu za panowania Pahlawich do momentu rewolucji Chomeiniego.
|
Jeszcze nie spotkłąme osoby, która by była rozczarowana Pielgrzymem. Każdy, kto miał okazję czytać jest zachwycony. Ważne, by nie mylić tytułu z twórczością Coelho
Ze swojej strony proponuję dwa tytuły:
Black Out oraz Helisa Marca Elsberga:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4061469/helisa
a dla najbardziej wytrwałych 3 tomową epopeję K. Folletta osadzoną na tle 2 światowych wojen i zimnej wojny, zaczynającej się od tomu: Upadek Gigantów
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/67577/upadek-gigantow
Ktoś powyżej polecał książki V. Severskiego, dotyczące działalności polskiego wywiadu. Śpieszcie się, bo Canal+ ruszył z ekranizacją serialową, a trudno mi sobie wyobrazić, by byli w stanie tak dobrej literaturze dorównać. Wiec wcześniej lepiej poczytać i samemu ocenić:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/107739/nielegalni