Wyświetl pojedynczy post
czaro
Senior Member
 
 
Od: 11.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#80383
Stary 13.11.2017, 19:02
pietruch napisał(a):Wyświetl post
Obawiam się, że tylko jako gentleman's agreement.
Zawieranie tego typu klauzuli i podobnych - jak np. wyższa kwota odstępnego dla klubów z Polski niż zagranicy, może być niezgodna z prawem i dyskryminujące.
Zasada wolnego rynku powinna obowiązywać również i na rynku transferowym .
Na wolnym rynku można byłoby wpisać do kontraktu wszystko, na co zgodziłyby się jego strony. To na rynku regulowanym pewnych rzeczy zrobić nie można, np. w imię (sztucznie/materialnie) równych dla wszystkich zasad.

Tutaj w grę rzeczywiście wchodzić mogą przepisy unijne, ale nikt na forum nie udzieli Ci odpowiedzi na to pytanie, bo ono wymaga nie tylko precyzyjnej analizy prawa wspólnotowego, ale także sportowego. Klub może przy tym bronić się, że realizuje swój własny i wymierny interes, tj. bardziej opłaca mu się sprzedać zawodnika za granicę niż do Polski i w każdym przypadku, niezależnie od konkretnego klubu by tak czynił - a więc każdy przypadek powinien być również oceniany ad casum.
Przynajmniej ja to tak widzę.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując