Wyświetl pojedynczy post
szym_ek
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 05.2007
Skąd: Bronowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#80381
Stary 13.11.2017, 17:31
pietruch napisał(a):Wyświetl post
Obawiam się, że tylko jako gentleman's agreement.
Zawieranie tego typu klauzuli i podobnych - jak np. wyższa kwota odstępnego dla klubów z Polski niż zagranicy, może być niezgodna z prawem i dyskryminujące.
Zasada wolnego rynku powinna obowiązywać również i na rynku transferowym .

We włoszech takie zapisyw kontrakcie są na porządku dziennym dla większośći klubów. (W zamyśle ma powstrzymać Juve przed podkupowaniem najlepszych)
Domyślam się więc że nie jest o niezgodne z prawem i w Polsce również takie zapisy mogą istnieć
Odpowiedz cytując