pietruch napisał(a):

Obawiam się, że tylko jako gentleman's agreement.
Zawieranie tego typu klauzuli i podobnych - jak np. wyższa kwota odstępnego dla klubów z Polski niż zagranicy, może być niezgodna z prawem i dyskryminujące.
Zasada wolnego rynku powinna obowiązywać również i na rynku transferowym .
|
We włoszech takie zapisyw kontrakcie są na porządku dziennym dla większośći klubów. (W zamyśle ma powstrzymać Juve przed podkupowaniem najlepszych)
Domyślam się więc że nie jest o niezgodne z prawem i w Polsce również takie zapisy mogą istnieć