pepe72 napisał(a):

|
Dokładnie to jest główny problem piłki w Polsce. Piłkarze i agenci/managerowie domagają się kasy niewspółmiernej do umiejętności. I udowodnienie tego przez Hiszpańską Armadę zmieni polską piłkę.
|
Nie chciałbym nikogo obrażać, ani zaczynać wykładu z podstaw ekonomii, ale najprościej rzecz ujmując: nie ma czegoś takiego jak cena obiektywna i cena sprawiedliwa. Gdyby ceny były rzeczywiście za wysokie, to odbiorcy usług świadczonych przez ww. rezygnowaliby z transakcji.
Problemem polskiej piłki może być zatem co najwyżej złe zarządzanie, które prowadzi do nieefektywnego wykorzystania dostępnych klubom środków finansowych. Tu właśnie Wisła przoduje - poszukuje alternatywnych dostawców usług, ponieważ ci na rynku krajowym oferują ceny za wysokie.
Wisła jest więc nie tyle kontrkulturowa, co (w tym aspekcie) zarządzana w sposób ekonomiczny.