Wyświetl pojedynczy post
Martinus
Senior Member
 
 
Od: 07.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1118
Stary 13.08.2017, 15:32
czaro napisał(a):Wyświetl post
A no właśnie, to też jest ciekawe - jeszcze ze dwa tygodnie temu niektórzy pisali, że nasza taktyka polega m.in. na oddawaniu piłki przeciwnikowi.

Edit:
Jeszcze raz powtórzmy, bo niektórzy nie rozumieją i postami w stylu "trenuj swój klub lepiej!" albo "karawana jedzie dalej!" przerywają tok dyskusji. Wyniki są super, ale gra niekoniecznie (a już na pewno nie jest przyjemna dla oka - chociaż to ma znaczenie drugorzędne). Dyskutujemy na temat stylu gry i ew. przypadkowości bramek nie dlatego, że deprecjonujemy zdobycze punktowe, zaangażowanie piłkarzy i przygotowanie kondycyjne, ale dlatego, że chcemy ustalić, czy pomiędzy wyborami taktycznymi Kiko a zdobyczą punktową jest związek przyczynowy i czy w ogóle można mówić o pełnej realizacji założeń taktycznych. Tylko tyle.
Jak dla mnie założenia są takie, aby do tej 60-70 minuty dać się przeciwnikowi wyszumiec mając świadomość, że jesteśmy mocni kondycyjnie i w końcówce zyskamy dużą przewagę. Priorytetem na tę pierwszą część meczu jest po prostu nie stracenie bramki.
Oczywiście widać też, że łatwiej będzie się nam grało z kimś kto też będzie próbował grać do przodu. Na pewno mamy problem z konstruowaniem akcji. I ten problem będzie się utrzymywał gdy będziemy grać 2DP, cofajacym się pod obrońców do piłek Brlkiem i osamotnionym Carlitosem. Mam szczerą nadzieję, że więcej w takim ustawieniu już nie zagramy.
Eppur si muove!
Odpowiedz cytując