filemon napisał(a):

Cóż, to jednak trochę różnica 26 z hakiem czy 28. W pierwszym przypadku masz ze dwa lata żeby go dobrze sprzedać (oczywiście później też można, ale podkreślam "dobrze sprzedać"), w drugim tego czasu jest niewiele. Więc ten czas, który dodałeś do jego wieku jest jak by nie patrzeć kluczowy 
Czy my go wykupimy i czy ktoś go kiedykolwiek od nas kupi to inna sprawa i trochę wróżenie z fusów.
|
Najwięcej zarabia się na młodych piłkarzach. Taki Ofoe jakby nie było największa gwiazda naszej ligi poszedł za 3 mln euro. A Bednarek - młody stoper Amici co miał 1 dobry sezon za 6 mln euro. Spora różnica.
My gościa kupujemy (klauzula) 700 tysięcy euro - to ten gość zeby na nim zarobić powinien tak zdominować ligę jak grubas Ofoe + dobra gra w pucharach. Czy to jest możliwe? Raczej wątpię. To już prędzej zarobimy na takim Wojtkowskim jak zmężnieje i odpali.
Dla mnie ważne żeby ten gość (nawet jak jest tylko na rok) zapewnił nam miejsce w pierwszej 3 i puchary. A liczenie na zarobek na takich piłkarzach? Wątpliwe. Powinniśmy zarabiać na młodych - za nich kwoty są nieproporcjonalne do umiejętności. Szukac i szkolić takich Bednarków. Ze Manuel jest tu do podniesienia jakości gry i dobrych wyników a nie po to żeby na nim zarabiać (wg mnie).