raindog napisał(a):

|
Mówił, że JL zajmuje się restrukturyzacją upadających firm, ale nie był w stanie podać jakichkolwiek przykładów.
|
Z wklejonych tutaj artykułów wynika przynajmniej jeden przykład: wykupienie bankrutującego Stecherta z obietnicą inwestycji, żeby potem upłynnić jej majątek, oczywiscie w ramach optymalizacji kosztowej, a przy okazji wykorzystać do uwiarygodnienia swojej osoby. Restrukturyzacja przez likwidację.
Życzę powodzenia osobom, które sprzedały Stecherta, być może za grosze plus zobowiązanie do spłaty długów w dochodzeniu od JL wykonania zobowiązania do inwestycji w spółkę po tym, jak już cały majątek grupy się rozpłynie w niebycie. Nie wiem czemu, ale mam przeczucie, że mogą go potrzebować. Inna sprawa, że jeśli prawdą są doniesienia medialne, że potrafili tak szybko roztrwonić dorobek kilkudziesięciu lat pracy założyciela firmy, to jakoś mi ich nie żal. Żal by mi było, jakby JL zabrał się za restrukturyzację Wisły.