|
Niestety dzisiaj dziennikarstwo leży. Leży przez Internet, gdzie nie liczy się jakość informacji, tylko czas jej podania. I efekt jest później taki, że kolejne redakcje prześcigają się w przekazywaniu wiadomości. Bo kto pierwszy taką zaprezentuje, ten będzie miał po prostu więcej kliknięć. Przez to tak trudno znaleźć dzisiaj dobre, wartościowe prace tego typu (teksty czy reportaże). Dziennikarstwo śledcze z tego powodu dostało już w ogóle mocno po dupie, ponieważ nikt nie chce finansować pracy, z której niekoniecznie uda się później po wielu miesiącach stworzyć materiał na pierwszą stronę - z bardzo nielicznymi wyjątkami oczywiście (a szkoda).
|