funkykoval napisał(a):

|
Ogryzek - co Ty tu wchodzisz w dyskusję z gościem, który nie ma najmniejszego pojęcia dlaczego polskie części dużych firm zagranicznych - banków, sieci handlowych, ubezpieczycieli w Polsce nie płacą praktycznie żadnych podatków dochodowych - bo w ramach rozliczeń ze swoimi spółkami matkami muszą "bulić za marketing, reklamę czy używanie znaków firmowych......
|
Panowie, spokojnie, w tego typu transakcjach od jakiegoś czasu trzeba zachować przynajmniej pozory rynkowości (ostatnio jest zresztą boom na doradztwo w tym zakresie, bo skarbówka mocno się do tego przysadziła, jak i ogólnie do "agresywnej" optymalizacji) i odnieść się do jakichś konkretnych wartości (np. wartość marki czy wysokość przychodów rocznych). Czasy wolnej amerykanki minęły. Nie wspominając już o skutkach cywilnoprawnych takiego manewru, z nieważnością czynności pozornej na czele.