|
Roznica polega jednak na tym ze niemcy wydając 40 milionow nie zasilają tymi pieniędzmi budzetu piłkarskiej Wisły... tylko trafiają do kieszeni Cupiala i TS Wisla (ale TS ich nie obchodzi, to osobny podmiot nie majacy nic wspólnego z seniorską druzyną piłkarzy Wisły), a Lech sprzedajac dwóch zawodników zarobił te pieniądze ktore trafily do budzetu ich klubu..
Niemcy kupują klub za 40 milionów ? zadnego zysku. Kasa trafia do obcych ludzi (wiem tez do TS, dla nas spoko, ale z formalnego punktu jest to obcy temat, kasa nie trafia do budzetu sekcji pilki)
Lech sprzedaje zawodników - kasa trafia do Lecha
To są dwie rozne transakcje i dlatego wydanie 40 milionow za klub to jest na prawde gigantyczna suma (za Legie tez duzo zaplacili, tyle ze oni to splacali w ratach przez rok czy ile tam), a tutaj mowa o jednorazowej wplacie.
Ostatnio edytowane przez c. : 24.07.2017 o godz. 15:24.
|