Wyświetl pojedynczy post
Jam55
Senior Member
 
Od: 01.2016
Skąd: NYC

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2919
Stary 23.07.2017, 21:48
TS FANATIC napisał(a):Wyświetl post
tu nie chodzi o Meresińskiego, tu chodzi o właścicieli innych klubów piłkarskich w ekstraklapie (wyjątek Lech i Legia) i historie się z tym wiążące.
Wystarczy popatrzeć gdzie są kluby, które miały mieć możnych właścicieli (Widzew, Śląsk za Solorza) czy w chwili obecnej Lechia czy Korona.
Po prostu, nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje w Polsce klubu piłkarskiego, chyba, że ma "inne" plany względem niego.
Nikt z polskich inwestorów nie kupuje klubu w Polsce. Ja nie wiem ile ten niemiecki inwestor chce przeznaczyć kasy na Wisłę ( o ile w ogóle coś przeznaczy) ale jeśli by chciał mieć klub w Niemczech w najwyższej klasie rozgrywkowej to by go stać nie było. Tam w rachubę wchodzą setki milionów euro za zwykły klub z Bundesligi. W Polsce kupuje jeden z najbardziej znanych w Europie klub z prawie milionowego miasta który przy odpowiednim wzmocnieniu będzie grał w pucharach i to za ułamek kwoty która trzeba by było wydać na samo sponsorowanie drużyny w Bundeslidze. Dla nich to może być naprawdę niezła reklama jeśli naprawdę chcą wejść na polski rynek.
Odpowiedz cytując