Coglin napisał(a):

"Negocjacje ze Stechert Gruppe trwają jednak od kilku tygodni. Pierwotnie rozmawiano o kwocie od 3 do 6 mln euro, ale ta oferta została odrzucona, gdyż zarząd nie chciał się pozbywać kontroli nad spółką. Wolał, by Niemcy zostali sponsorem klubu. Ich jednak interesuje pełna kontrola nad działalnością Wisły.
Dlatego Stechert Gruppe znalazło inne rozwiązanie. W umowie, jaką Tele-Fonika zawarła z poprzednim właścicielem, firmą Projekt-Gmina.pl, istniał zapis, który mówił, że w przypadku, gdy ktokolwiek zechce odkupić Wisłę, dając co najmniej 35 mln złotych więcej od kwoty zakupu, właściciel klubu będzie musiał sprzedać pełny pakiet akcji w ciągu 60 dni. Razem dawało to sumę co najmniej 40 mln zł, gdyż kwota zakupu wynosiła 5 mln. Gdy Towarzystwo Sportowe Wisła w sierpniu 2016 roku przejmowało spółkę od Jakuba Meresińskiego, musiało zaakceptować to samo rozwiązanie."
Czytaj więcej: http://www.gol24.pl/ekstraklasa/a/wi...tych,12295775/
Czyli o tej firmie mówiła Prezes Sarapata, tylko nie do końca sytuacja potoczyła się tak jakby chciała?
Chyba, że pismaki już zaczynają wymyślać swoje historie.
|
Wg. mojej wiedzy zupełnie z kim innym rozmawiali.