fialo napisał(a):

Umówmy się, na dłuższą metę TS by klubu nie pociągnął, nie w Polsce gdzie kasa TV jest śmieszna, nie w Krakowie, gdzie na mecze chodzi średnio powiedzmy optymistycznie 12k, w tym duża część ma bilety za 8zł, gdzie kontrakty reklamowe na front koszulki to nawet nie milion euro. Klub w modelu bez bogatego właściciela można utrzymać w Anglii, gdzie jest chora kasa TV, komplet na każdym meczu i globalne zainteresowanie.
Chcesz osiągnąć sukces w Polsce - musisz mieć bogatego właściciela. Koniec kropka, taki jest model. Świat ma w dupie polską piłkę, nie jest to produkt do spezedania za granicą, a bez tego wielkich pieniędzy nie będzie nigdy.
|
TS zrobił super robotę sprzątając zalegający latami gnój. Wykorzystał jednak przy tym cały potencjał wewnętrzny klubu i regionu (masa drobnych sponsorów, cierpliwość związanych z Wisłą zawodników i ich niespotykana gdzie indziej ugodowość) Jedyne rezerwy są w frekwencji ale do tego potrzebna jest inwestycja i to najlepiej efektowna. Tylko takie nowe otwarcie może podnieść średnią o 4-5 k. Na to TS nie stać, a o magicznym sponsorze który tylko za logo wyłoży kilka razy więcej niż inni na rynku słuchamy od lat. Wniosek jest taki że albo zaryzykujemy z nowym właścicielem albo latami będziemy średniakiem, który raz na jakiś czas błyśnie i wróci do szeregu (obserwuj jagę w tym sezonie planowana mega wyprzedaż czy jakikolwiek klub który zrobił wynik ponad stan ostatnimi laty) Też jestem umiarkowanym optymistą bo nie widzę innego wyboru.